Forging - طلایی نوین
تاریخچه شرکت طلایی نوین

داستان شرکت ما از آن جا آغاز می شود که ، آقای محمد جواد طلایی بنیانگذار شرکت ما در یکی از روزهای سرد اسفند ماه 1330 در محله مسجد سید اصفهان چشم به جهان گشود و از همان ابتدای کودکی پس از گذراندن مقطع ابتدایی با توجه به فرهنگ کار آن زمان ، جذب بازار کار شد.

 پدرش ، مرحوم حاج حسین بزرگ خاندان طلایی ، آن زمان در بازار قدیم میدان امام اصفهان، کارگاه آهنگری بزرگی به مساحت هزار مترمربع داشت، محمد جواد نیز از سن 10 سالگی همانند برادرانش کار خود را در آن کارگاه به عنوان یک کارگر ساده آغاز نمود و این موضوع سرآغازی برای آشنایی ایشان با آهن و فولاد گردید.

با ورود دستگاه های تراشکاری با سه نظام و دستگاه صفحه تراش به ایران ، در اواسط دهه 40 تا 50 ، با تحولی در صنعت آهن و فولاد محمد جواد که آن زمان نوجوانی مشتاق به شکل دهی فلزات بود حالا با بکارگیری این ماشین آلات و با همکاری برادرانش شروع به ساخت دستگاه و قالب های فلزی اولیه جهت تولید موزاییک و آجر خشتی نمود.

به مرور با فراگیر شدن استفاده از سیمان در صنعت ساختمان ، دستگاه های تولید بلوک بتنی با نحوه کارکرد به صورت دستی به سبد محصولات اضافه شد. در دهه 50 تا 60 ، با وقوع انقلاب و پس از آن جنگ تحمیلی ، در صنعت ساختمان نیاز به بلوک و سقف های بتنی افزایش یافت پس دستگاه های سنتی و دستی پاسخگوی بازار بلوک و بتن نبود.

بدین ترتیب محمد جواد که آن زمان جوانی حدودا 25 ساله بود به اتفاق یکی از برادران خود در خیابان خرم اصفهان ، کارگاهی جهت تولید دستگاه های بلوک زنی برقی و همچنین دستگاه پرس موزاییک و میکسرهای بتنی برقی تاسیس نمودند و بدین ترتیب کارگاه ماشین سازی طلایی در اصفهان شکل گرفت. 

در آن زمان به علت عدم وجود دانش کافی جهت ماشین سازی ، برادران طلایی با الگوبرداری از دستگاه های مستعمل ایتالیایی و آلمانی از جمله شرکت های Kadona Zenith نسبت به ساخت دستگاه بلوک زن متحرک برقی ( بلوک زن تخم گذار ) ، دستگاه بلوک زن ثابت ( بلوک زن میزی ) ، پرس موزاییک چهار نفره و همچنین میکسر 250 لیتری (بتونیر) اقدام نمودند. 

با تشدید جنگ در دهه 60 و 70 بیشتر در استان های جنگ زده نیاز به بازسازی و ساخت به سبک مدرن بسیار مشهود گردید و این مساله باعث شد این مناطق بازار هدف برادران طلایی قرار گرفته و تولیدات برادران طلایی وارد بازار استان های دیگر شد. این موضوع نقطه عطفی در کارگاه ماشین سازی طلایی ایجاد نمود و در دهه 60 این واحد از کارگاه به شرکت ماشین سازی طلایی تبدیل شد. 

روند توسعه شرکت طلایی نوین به صورت صعودی هم در زمینه تنوع محصولات و هم در زمینه افزایش بازار فروش در سطح کشور تا دهه 70 تا 80 ادامه یافت ، به گونه ای که شرکت ماشین سازی طلایی در سال 1380 به یک برند معتبر و پیشرو در زمینه ساخت و تولید ماشین آلات صنعتی و ساختمانی تبدیل گردید. 

با سقوط صدام حسین در عراق آقا محمدجواد که اکنون در مرز 50 سالگی قرار داشت تحت تاثیر تجربه ارسال محصولات شرکت به مناطق جنگ زده ، این بار مصمم به صادرات محصولات به خارج از مرزهای ایران ، خصوصت کشور عراق گردید که این مساله مستلزم تغییرات اساسی در نحوه مدیریت شرکت و استفاده از نیروهای کاری جوان ضمن ارتقا کیفی محصولات بود.

پس از آن محمد جواد به اتفاق فرزندش مسعود طلایی که همزمان با تحصیل در دانشگاه به کار در شرکت مشغول بود. اقدام به تاسیس شرکت ماشین سازی طلایی نوین اسپادانا در اسفند ماه 1382 نمودند و پس از آن پدر و پسر به عنوان مدیران شرکت ماشین سازی طلایی نوین اسپادانا مسیر خود را از شرکت قبلی جدا نموده و با احداث کارخانه ای مدرن در منطقه صنعتی دولت آباد اصفهان ، به تولید و ارتقا محصولات قبلی با روشی علمی و بر اساس سیستم های کیفی روز دنیا پرداختند.

در سال 1383 شرکت طلایی نوین به عنوان اولین شرکت تولیدی در زمینه ماشین آلات صنعتی و ساختمانی در ایران موفق به برقراری سیستم مدیریت کیفیت در محل کارخانه شرکت گردید و توانست گواهینامه ISO9000 ورژن سال 2000 میلادی را از موسسه معتبر اعطا کننده گواهینامه BSI در کشور انگستان اخذ نماید .

در دهه 80 تا 90 شرکت طلایی نوین اسپادانا با روش هایی چون مشتری مداری و خدمات پس از فروش و گارانتی مطلوب موفق به صادرات گردید و شرکت ضمن استفاده از نیروهای فنی متخصص در زمینه تولید ، بازاریابی و فروش با بروز رسانی محصولات، افزودن محصولات جدید به خطوط تولید ، مطابق استانداردهای جهانی ، زمینه صادرات به کشورهای همسایه از جمله عراق ، عمان ، قطر ، عمارات ، گرجستان ، قزاقستان و ترکمنستان را نیز فراهم نمود.

در راستای فروش بین المللی عوامل و دفاتر فروش متعددی در داخل و خارج از کشور تاسیس و راه اندازی گردید و در ابتدای دهه 90 تا 1400 شرکت طلایی نوین با هدف دستیابی به بازار خاورمیانه و همچنین بازار اروپا ، نسبت به استاندارد سازی محصولات خود طبق استاندارد CE اقدام نمود.

 شرکت طلایی نوین با برپایی نمایشگاه های فروش متعدد در داخل و خارج از کشور جهت معرفی محصولات و خطوط تولید قطعات بتونی سبک نمود و در این راستا در سال 2015 میلادی قرارداد مشارکتی با شرکت Stontec در کشور آلمان منعقد گردید و تحت لیسانس این شرکت بسیاری از محصولات شرکت طلایی نوین به کشورهای اروپایی و آفریقایی صادر شد.

در حال حاضر طلایی نوین با فروش محصولات خود در داخل و خارج از کشور در کارخانه جات تولیدی با زیربنای 12000 متر مربع پیشرو در تهیه ، ساخت ، نصب و راه اندازی خطوط تولید و دستگاه ها جهت تولید انواع قطعات بتنی مانند : بلوک ، جدول ، کف فرش بتونی ، پرس های موزاییک ، بچینگ ، ایستگاه مرکزی بتون و سایر میکسر و مخلوط کن های بتن در سایزهای متفاوت است و آماده ارائه مشاوره و دریافت سفارشات و تولید دستگاه های سفارشی جهت مشتریان عزیز می باشد .

در نهایت با برنامه ریزی و هدف گذاری مدیران شرکت که در راس آن بنیان گذاران اصلی شرکت آقای محمد جواد طلایی به عنوان ریاست هیات مدیره و آقای مسعود طلایی با عنوان مدیر عامل شرکت می باشند . شعار شرکت ماشین سازی طلایی نوین به عنوان طلایه دار صنعت ساختمان ، شعار تبدیل آهن به طلا به عنوان نماد اهداف شرکت جهت ورود به قرن حاضر تعیین نموده اند.

 

 

talaei novin f - طلایی نوین